Keramika Helus

V MÉDIÍCH

KERAMIKA HELUS s.r.o. výrobní podnik se zaměřením na sériovou i zakázkovou výrobu dekorační pásků a keramických obrazů

KERAMIKA HELUS s.r.o. je středně velký výrobní podnik, jehož zaměřením je jak sériová, tak i zakázková výroba dekoračních pásků (listel, bombát) a obrazů na obklady i dlažbu do koupelen a kuchyní, interiérů i exteriérů. Využívá při tom dlouholetých zkušeností s výrobou obkladaček a dlaždic i jejich dekorací.

V posledních letech spolupracuje i s italskými firmami, které se spolupodílí na řadě používaných řešení. Řadu výrobků navrhl známý designer ...

Celý leták ke stažení (PDF 362kB)

archiv společnosti

Již více jak 24 let působí na Plzeňsku Keramika Helus

Již více jak 24 let působí na Plzeňsku Keramika Helus. Hlavní činností firmy je výroba dekorečních prvků k obkladům a dlažbám do koupelen, kuchyní, k bazeénům a pod. Jedná se o listely, bombáta, obrazy nebo fotografie na obkladačkách. I v minulém roce se podařilo uskutečnit několik ...

Celý leták ke stažení (PDF 2MB)

archiv společnosti

Fotografie na dlaždice zpestří bydlení

Místo klasických dlaždic s různými vzory nebo barvami si lidé stále více pořizují do koupelen, kuchyní i pokojů keramické obklady s fotografiemi z dovolených, přírody, zvířat nebo automobilů. Kaznějovská Keramika Helus je v Evropě jednou z mála a údajně jediná v ČR, která se na tuto oblast specializuje.

"S keramickými obrazy, tedy fotkami na dlaždicích, jsme začali před dvěma lety a zájem roste," dodal majitel firmy. Společnost koupila v Itálii speciální technologii, která umožňuje pomoci počítače přenést na obklady jakékoli obrazy, například fotky, grafiku či kresby.

Výsledný výrobek s obrázkem má stejnou životnost i ostatní vlastnosti jako klasická obkládačka, například odolnost proti otěru a slunečnímu záření. Obraz se vypaluje na teplotu 900 až 1000 stupňů Celsia, což je výrobní teplota dlaždice. "Zapeče se do glazury a nedá se odstranit. Vydrží dva tři tisíce let stejně tak, jako když se nacházejí vykopávky s keramickými barvami," dodal šéf firmy.

Dlaždice s fotografií využívají lidé při obnovách koupelen v panelových domech. Na staré dlaždice nalepí nový obraz, který může pokrýt buď celou stěnu, nebo část. "Starou koupelnu to hodně zvedne. Za obraz 80 x 60 cm zaplatí 1000 korun, místo aby dávali 20.000 Kč za celou koupelnu, řekla spolumajitelka Marta Helusová.

Zatím největší vyrobené obrazy měly plochu 2,5 krát dva metry, ale firma umí sestavit z dlaždic celé stěny nebo velkoplošné fasády. "Zákazníky už jsme našli v USA, ale také v Emirátech," uvedl ředitel. Velkou zakázkou byly obklady bazénu v Mariánských Lázních. Přinesly nám fotku bazénu z 19. století a chtěli jeho repliku, dodal.

Kromě hlavního odběratele, výrobce obkladů Lasselsberger, se firma stále více orientuje na velkoobchody a konečné zákazníky, kterým dodává kromě obrazů tvarovky, listely a miniaturní dlaždičky.

Firma začínala v roce 1992 v rodinném domku s píckou vyrobenou z trouby. Postupně odkoupila v Kaznějově areál bývalé Jednoty. Od roku 2000 do předloňska měla 21 zaměstnanců, kteří pracovali ve třech směnách. Nyní jich má 12. Od poloviny loňského roku pociťuje dopady krize, poptávka po dlaždicích klesá. "Proto jsme hledali náhradní program a doufáme, že zájem o keramické obrazy poroste," dodal Helus.

zdroj: ČTK, autor: Milan Kunčák

Fotoobklady, alternativa pro novostavby i starší prostory

Povrch, ano povrch je to, co nás nejdříve upoutá. Ať je to barva auta a lesk jeho chromových částí, ať je to svítivá fasáda opraveného činžáku či povedená imitace dřeva kuchyňské linky. Tímto úvodním pohledem si vytváříme první názor na prostor či věc, který je pak dále rozvíjen. Získáváme určité nálady, pocity. Vhodným řešením povrchu prostoru, například místnosti, lze tento opticky zvětšit nebo zmenšit, zesvětlit a podobně. Tady pak podstatnou roli hrají barvy, jejich odstíny, vzájemné kombinace.

Velmi specifickým je povrch, tvořený keramickými obklady. A nejde dnes zdaleka jen o koupelny a kuchyně. Odolnost obkladů proti poškození, jejich snadná údržba a též třeba velká rozmanitost rozměrů, nekonečný výběr dekorů, to vše dává obkladům mnohem širší využití. Nahrazují dříve používaná mramorová obložení vstupních hal, problematické nátěry na stěnách chodeb, obklady se dostávají do obýváků, ale i na venkovní fasády.

Samozřejmě i v tomto oboru jde vývoj rychle dopředu, povrchy některých obkladů dokáží čistit vzduch, dekorace jsou propracovanější, dnes již není problém převést na obkladačky jakýkoli obraz nebo fotografii ve velmi dobré kvalitě. Pomalu se stává módou, že si lidé dávají pod stromeček obraz mořského pobřeží s převislými palmami nebo třeba pohled přes louku na kraj lesa v poledním žáru, a to na obkladačkách!

K čemu je to dodré, jak to obdarovaný využije? Nalepí si obrázek, tu do šatny (viz obr. č. 1) a už se nebudou kabáty špinit o omítku, tu naproti vstupním dveřím,čímž ohromí příchozí, nad sedací soupravu v obýváku.

Ale hlavně do koupelny nebo kuchyně. Ne každý si dnes může dovolit skopat starý obklad a obložit prostory novými moderními obkladačkami. Dnešní „ lepidla „ umožňují bez problémů lepit obklad na obklad. A teď přichází na řadu obrázek na obkladačkách. Koupelna, obložená 30 i více let, stejnými obklady, jako má celá bytovka či ulice, se za pár desítek minut stane úplně jinou, zajímavou neokoukanou (viz obr. č.2), a to opravdu jen díky tomuto obrázku. Ten má samozřejmě naprosto stejné vlastnosti, jako jakýkoli jiný obklad. Barvy jsou zataveny do glazůry, nejdou tedy smýt, neseškrábou se. Obrázek se udržuje stejně, jako ostatní obklad. Při této jednoduché renovaci se vyplatí orámovat obraz keramickou tvarovkou, zvanou obecně bombáto. Tím je zajištěno, že není na první pohled poznat, že je obrázek nalepen na obklad, tedy že je vystouplý. Úžasnou výhodou, naprosto ojedinělou v tomto odvětví, je to, že si kromě katalogových obrázků můžete zadat obrázek vlastní! Jedinou podmínkou je jeho kvalita, která určuje možnosti zvětšení.

A tak mají lidé nad vanou fotografii romantického zákoutí mořského zálivu, vyfocenou vlastním fotoaparátem, snímek fontány Di Trevi (viz obr. č. 3) ze zájezdu do Říma, kdy při napouštění vany přivřou oči, jakoby se do Říma v ten okamžik vrátili. Velmi oblíbené jsou podmořské záběry, do sprchových koutů snímky vodopádů.

Teď pro ilustraci pár čísel, která prozradí finanční náročnost. Obrázek o velikosti 60 x 45 cm, tedy tvořený 12 kusy obkladaček 15 x 15 cm přijde asi na 1.000 korun.

Jsou ale samozřejmě zákazníci, kteří staví nový dům a často si mohou dovolit investovat do této novinky mnohem více. Tak se třeba objevil na obkladačkách nad masážní vanou dvoumetrový žralok (viz obr. č. 4), jinde prostorám bazénu dominuje velká fotografie moře, kterou majitel vyfotil na dovolené.

Někomu se tato novinka nezamlouvá, nelíbí. Může to působit jako kýč, jako „laciná“ dekorace. Ale to je naprosto v pořádku. Každému se líbí něco jiného. Tento výrobek dává díky nejnovějším technologiím pouze alternativu zákazníkovi, který chce mít doma něco 100 % originálního, jedinečného.

Z časopisu POVRCHOVÉ ÚPRAVY 1/2008
Při pomalém připojení se bude modul YouTube s videoklipy na této stránce déle načítat. Plynulé přehrávání videoklipů je závislé na rychlosti vašeho připojení k internetu.

Účast na výstavě

TV spot č. 3

TV spot č. 2

TV spot č. 1

Renovace bazénu ve starých lázních

Při pomalém připojení se bude modul YouTube s videoklipy na této stránce déle načítat. Plynulé přehrávání videoklipů je závislé na rychlosti vašeho připojení k internetu.
Při pomalém připojení se bude modul YouTube s videoklipy na této stránce déle načítat. Plynulé přehrávání videoklipů je závislé na rychlosti vašeho připojení k internetu.

Zajímavosti z výroby - posyp 1

Zajímavosti z výroby - posyp 2

Zajímavosti z výroby - posyp na lepidlo

Zajímavosti z výroby - ruční tisk

Zajímavosti z výroby - výpal podšálků

Zajímavosti z výroby - tisk sítotiskem

Zajímavosti z výroby - glazování zvonem

Výroba

Prohlédněte si kompletní výrobní proces v naší společnosti podmalovaný klasickou hudbou.

Při pomalém připojení se bude modul YouTube s videoklipy na této stránce déle načítat. Plynulé přehrávání videoklipů je závislé na rychlosti vašeho připojení k internetu.

Dobrý den,
jsou fakt úplně skvělý... vymazlený. Mám z nich velikou radost!
Moc děkuji a přeji krásný den
Jana Matějíčková
jmat@centrum.cz

Dobrý den pane Helusi,
fotku posílám v příloze a děkujeme, stále jsme do mozaiky zamilovaní :)
Hezký den,
Monika Knotková
fitness instruktor
733 50 96 25

Jinak ještě jednou děkuji za Vaši práci. .Dlaždice jsou prekrasne a zdobí kuchyň a dělají mi radost každý den.
Přeji Hezke podzimní dny.
S pozdravem
D.Volna 776 09 14 30

Dobrý den, teď dorazily obrázky :-D jsou moc krásné! díky. Dorazily o.k. Však byly perfektně zabalené, že by s nimi pošťáci mohli hrát fotbal. Jsem moc ráda, že jsem Vás na netu našla tak dlouho jsem obrázky hledala ve všech možných obchodech a nic jsem nevybrala. Ale ani manžel nevybral! ty od Vás se nám oběma moc líbí! hodně úspěchů v podnikání a hodně spokojených zákazníků jako jsme my přejí Dražilovi :-)Vyberte si: